Zawody w Berlinie

Od października 2022 do kwietnia 2023 w Berlinie na strzelnicy Walther Arena odbywały się zawody strzeleckie 60 KDWL zorganizowane przez Stowarzyszenie Berlin-Brandenburg. W zawodach tych uczestniczyło 120 zawodników z Niemiec, Czech, Słowacji oraz jedna drużyna z Polski. Drużynę tą reprezentował również zawodnik  naszego Klubu Andrzej Szreder. Zawody składały się z sześciu startów, z których średnia z czterech najlepszych była brana do ostatecznej finałowej rozgrywki.

Reprezentacja Polski niepodzielnie prowadziła przez wszystkie starty, dochodząc do finału, w którym również pokonała pozostałe drużyny zdobywając puchar. Znamiennym jest fakt, iż od początku istnienia tych zawodów, czyli od 20 lat puchar ten nie opuszczał Berlina, a teraz przez kolejny rok będzie gościł w Polsce. Ponadto w czasie jednego startu nasza drużyna uzyskała wynik o 4,6 punktu gorszy od obecnego drużynowego rekordu Polski.

Klasyfikacja odbywała się również indywidualnie. Do ścisłego indywidualnego finału zakwalifikowało się dwóch zawodników polskiej drużyny, którzy po emocjonującej rozgrywce finałowej zdobyli: III miejsce Andrzej Burda oraz IV miejsce Wojciech Smol. Zawodnik naszego Klubu uplasował się na 16 pozycji ustanawiając, w jednym ze startów, swój rekord życiowy osiągając wynik 624,6 pkt.

Gratulacje.

od lewej: Wojciech Smol, Andrzej Szreder, Damian Warzybok, Andrzej Burda i Grzegorz Pukacz.