Mamy Dwóch Złotych Medalistów. Bogatyński Zespół Nadal Na I Miejscu.

22 maja 2016 roku na strzelnicy myśliwskiej „Knieja” w Bronówku odbyła się III Runda zawodów strzeleckich z broni kulowej, dolnośląskiego klubu strzeleckiego „Czak” we Wrocławiu, którego członkami są zawodnicy kulowej  sekcji  strzeleckiej  z Bogatyni.

W III Rundzie zawodów udział wzięło 52 uczestników z województwa dolnośląskiego w tym 8 zawodników z Bogatyni. Zawody odbyły się w czterech konkurencjach strzeleckich tj. pistolet sportowy, pistolet centralnego zapłonu, karabin sportowy oraz  strzelanie do rzutków „Trap”.

Nasi zawodnicy Dominik Pitucha i Dominik Jaruszewski zdobyli złote medale w konkurencjach pistoletowych oraz puchary Prezesa Dolnośląskiego Klubu Strzeleckiego „Czak” we Wrocławiu. Do grona medalistów dołączył także Andrzej Szreder, który zdobył srebrny medal w konkurencji karabin sportowy oraz Jarosław Bem z medalem brązowym w tej  samej  konkurencji. Pozostali zawodnicy: Jarosław Luckmann, Eugeniusz Wawrzyńczak, Stanisław Arsan  i Zdzisław Strzykała uplasowali się w pierwszej dwudziestce zawodników, zdobywając punkty dla drużyny i tym samym zawodnicy z Bogatyni umocnili się na I miejscu w rankingu  drużynowym. W konkurencji strzelania do rzutków „Trap” nasi zawodnicy nie startowali. Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów w strzelectwie sportowym.

Zdzisław Strzykała                                     
Sędzia PZSS kl. I